Anukka kirjoitti:Arttu avautuu Jopelle mitä jengi puhunut jo pitkin iltaa kuinka Sami ärsyttää. Huonoa huumoria jne.
Hyvää avautumista pitkään mutta kyllä nauratti Artun ja Joelin sokeus omalle toiminnalle ja lähimmälle piirille kun feikkiys ärsyttää ja ei jaksa mutta kuitenkin Sasa ja Ella on lähimmät tyypit talossa toistensa lisäksi

Ja kuppikuntia ei ole heidän mukaan syntynyt mutta onhan heillä selkeesti tiivis nelikko, ei muilla oo läheskään samaa. OP koitti siihen vähän sanoa että onhan teillä teidän kuppikunta mutta käänsivät sen niin että vaan he kaks on se, heidät voi laskee yhdeks ihmiseks.
Roopea veikkaan että meinasivat kun puhuivat että rooli päällä ja molemmat tietää. Sitten taas kun OP koitti myöhemmin sanoa Ellasta että tuntuu että roolia päällä vähän ja tosi töykee ajoittain niin Jopen mukaan se kuuluu luonteeseen vaan.
Tykkäsin kun OP sano pojille suoraan että teillä oli/on talossa vielä perseennuolenta meininki, mökillä oli pakko oppia jo sanomaan suoraan. Tähän ei pojilla kauheesti ollut sanottavaa mutta totta se kyllä on, kaikki palaute on annettu selän takana.
Tuleva viikkotehtävä puhutti, rankkuutta toivoivat. Sitten mietittiin vielä että Ella oli mennyt sängyssä omaan sänkyyn eikä Artun paikalle odottamaan kainaloa. Ja sen jälkeen että pahoittikohan Sasa mielensä suoran lähetyksen kysymyksestä ja Joelin vastauksesta mutta eivät usko.