Miten asukkaat reagoi yhdistämiseen?

Vuoden 2020 varastohuone. Ketjut jotka olivat vanhoja jo kauden edetessä lienevät täällä.

Miten asukkaat reagoi yhdistämiseen?

ViestiKirjoittaja Nelliski » 20.09.2020 08:28

Tänne voidaan spekuloida miten kukakin asukas reagoi siihen kun mökki lopulta yhdistetään talon väkeen ja asuvat kaikki saman katon alla.

Itse veikkaan että Arttu ja Joel vetäytyy aika nopeasti makkariin, Arttu ehkä jurputtaa jotain.

Timo on tietenkin ihan pihalla, aha, joo, niin niin, siis mikä mökki, aa se mökki, niin. Siis keitä te olittekaan.

Sasan puhetulvasta ei tule loppua, kaikkeen mitä muut sanoo Sasa huutaa että siis just sama, ihan sama.

Kati varmaan innokas tutustumaan, tietää miten tilanteessa kuuluisi toimia ja koittaa noudattaa tätä, puhuu varmuudella tuotannosta, ohjelmasta ja kameroista ensimmäisen puolen tunnin aikana ja mökkiläiset tajuavat että se ei ookkaan vaan Minna - ne on kaikki tuollaisia.

Ella ehkä varuillaan ja tarkkana, tuomitsee nopeasti jos havaitsee itseensä kohdistuvaa epäkohteliaisuutta.

Marko varmaan halailee ja höpöttää, veikkaan että pyrkii aika nopeasti vetäytymään muutaman mökkiläisen kanssa pienempään porukkaan.
Tunteisiin, sisimpääni matkustan
Avatar
Nelliski
Kahdeksannen viikon asukas
Kahdeksannen viikon asukas
 
Viestit: 5284
Liittynyt: 16.02.2019 11:43

Re: Miten asukkaat reagoi yhdistämiseen?

ViestiKirjoittaja Nelliski » 20.09.2020 08:34

Mökin puolelta sitten taas..

OP varmasti varuillaan ja pikkuisen etäämpänä.

Paula ehkä reipas ja esillä mutta myös tarkkailee, mielenkiintoista nähdä ottaako viikkotehtävää esiin ja koliseeko päät Katin kanssa vastakkain heti.

Roope varmaan innokas, ihailee taloa ja asukkaita, varmaan löytää nopeasti yhteistä Sasan ja Ellan kanssa.

Kristiina ehkä vähän ujona ja varuillaan, riippuu aika paljon Sasan ja Ellan vastaanotosta miten nopeasti Krisse lämpenee.

Niko luultavasti äänekäs ja innokas, pahimmillaan alkaa heti selittämään kisan epäreiluudesta tai omista kommenteistaan Ellaa kohtaan. Tai sitten on mykkä ja jurputtaa koska jännittää.

Sami varmaan koittaa heittää iskulauseitaan, olen vakaumuksellinen lihansyöjä, valkoisten ois pitänyt ampua kaikki punaiset aikanaan niin ei tätäkään ongelmaa olisi, olen ammattisalibandypelaaja ja valmentaja, meillä kenttäoikeuden puolella sitten ratkotaan nämä hommat..

Minna varmaan siirtyy suoraa päätä talon jengiin, varsinkin saatuaan taas nimeämispisteet. Tekee itsestään myös tärkeän selittämällä kaiken kaikille ja haluamalla olla se joka esittelee yms.

Jokainen talon asukas tulee kertomaan että eka viikko oli heille siis niin rankka, ihan olemattomat ruuat ja koko ajan piti sähköä tuottaa, huhhuh hei, te vaan biletitte, saunoitte ja lilluitte paljussa.
Tunteisiin, sisimpääni matkustan
Avatar
Nelliski
Kahdeksannen viikon asukas
Kahdeksannen viikon asukas
 
Viestit: 5284
Liittynyt: 16.02.2019 11:43


Paluu Varastohuone 2020

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 0 vierailijaa

cron