Nelliski kirjoitti:Postia taloon, Sasa ja Ella hakee kuoren ja sopivat että lukevat kirjeen yhdessä mutta Sini päättää että hän lukee.
Päivätehtävä: Suut siistiksi, kirosanoina tunnettujen ilmausten käyttö on tästä hetkestä eteenpäin kielletty. Tehtävänä on keksiä kymmenen uutta voimasanaa joita käyttävät vanhojen sijaan. Mikäli asukas rikkoo kieltoa hän kutsuu kaikki asukkaat koolle ja pyytää anteeksi sekä kertoo mitä hänen käyttämänsä ilmaus tarkoittaa ja miksi käytti sitä.
Mitkä on palkinnot/rankut?Tuotanto taas peseilee,miksi ei voi sanoa suoraan,mikä palkinto/rankku.Tai ees palkinto,se motivois jengiä kummasti.Ny varmaa popparit koko jengille tyyliin..

Miten tää Virtanen saannu jatkaa,kun ei löydy mielikuvitusta,niin ei löydy käsikirjottajilta.Joku sano rt crystal taas kirjottamassa,en epäile hetkeekää.

The Two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why. "Mark Twain"