Sivu 1/2
Anssi - Yhdestoista asukas - Sijoittui neljänneksi

Lähetetty:
05.09.2021 22:46
Kirjoittaja playtupus
Anssi on yhdestoista asukas.
Re: Anssi - Yhdestoista asukas

Lähetetty:
06.09.2021 15:51
Kirjoittaja lethe
Oli uus tuttavuus ja ensikäsitys oli vähän negatiivinen. Tuntuu olevan kuitenkin aika jalat maassa oleva tyyppi ilmeisestä tähtistatuksesta huolimatta. Mua on jostain syystä tubettajien suosio aina hämmentänyt mutta useimmiten paljastuvat mukaviksi tyypeiksi mikä selittääkin suosion, poikkeuksiakin tähän sääntöön kyllä ilmeisesti on.
Re: Anssi - Yhdestoista asukas

Lähetetty:
06.09.2021 18:08
Kirjoittaja lesmi
Toistaiseksi ihan ok kaveri. Voitto mahiksia suuren fanijoukon myötä eli hyvinkin tunnettu.
Re: Anssi - Yhdestoista asukas

Lähetetty:
15.09.2021 18:28
Kirjoittaja lethe
Mun yksi suosikeista. Alkufiilis oli negatiivinen , en edes tejua miksi pidän kun yleensä tän tyyliset ihmiset eivät todellakaaan mun suosikkiasukkaita. Nyt toimii ja eniten etsin kameraan jos jotain etsin kunhan Pekka ei oo kuvassa. Onko se sit toi pelaaminen pelkästään vaikka siis tuttu ei ollut aiemmin.
Re: Anssi - Yhdestoista asukas

Lähetetty:
30.09.2021 20:48
Kirjoittaja Hartsa76
Anssi sai huonoja uutisia BB:ltä, kun hänelle kerrottiin kaverin pudonneen parvekkeelta ja taitaa tällä hetkellä harkita talosta lähtemistä tapahtuneen vuoksi.
Re: Anssi - Yhdestoista asukas

Lähetetty:
30.09.2021 21:13
Kirjoittaja Hekku
Hartsa76 kirjoitti:Anssi sai huonoja uutisia BB:ltä, kun hänelle kerrottiin kaverin pudonneen parvekkeelta ja taitaa tällä hetkellä harkita talosta lähtemistä tapahtuneen vuoksi.
Ei ole, Anssilla salatehtävä sapotoida tehtävää
Re: Anssi - Yhdestoista asukas

Lähetetty:
30.09.2021 21:25
Kirjoittaja Hartsa76
Hekku kirjoitti:Hartsa76 kirjoitti:Anssi sai huonoja uutisia BB:ltä, kun hänelle kerrottiin kaverin pudonneen parvekkeelta ja taitaa tällä hetkellä harkita talosta lähtemistä tapahtuneen vuoksi.
Ei ole, Anssilla salatehtävä sapotoida tehtävää
Kaverin putoaminen parvekkeelta näkyykin olleen todellisuudessa pelkkää kusetusta Anssilta ja oikeasti kaverilla ei ilmeisesti ole mitään hätää.
Re: Anssi - Yhdestoista asukas

Lähetetty:
25.10.2021 06:52
Kirjoittaja Nelliski
Semmosen oon huomannu että mihinkään Anssin sanomiseen ei varsinaisesti voi luottaa, sen verran hyvällä pokalla esitti lauantainakin Nooralle että ei oikeasti pidäkään sitä tyhmänä ja ymmärtää kyllä. Ne aidot mielipiteet jää aika hämärään kun ottaa tän huomioon, osaa puhua aidon olosesti vaikka puhuis täyttä paskaa.
Re: Anssi - Yhdestoista asukas

Lähetetty:
25.10.2021 14:00
Kirjoittaja lethe
Nelliski kirjoitti:Semmosen oon huomannu että mihinkään Anssin sanomiseen ei varsinaisesti voi luottaa, sen verran hyvällä pokalla esitti lauantainakin Nooralle että ei oikeasti pidäkään sitä tyhmänä ja ymmärtää kyllä. Ne aidot mielipiteet jää aika hämärään kun ottaa tän huomioon, osaa puhua aidon olosesti vaikka puhuis täyttä paskaa.
En tykännyt tuosta Anssin heitosta, ilmeisesti siinä oli olevinaan jonkinlainen jalo suoraselkäinen tarkoitus ettei puhu selän takana mitään mitä ei vois päin naamaa sanoa. Katsoin livenä enkä ihan varma oliko Melodylla osuutta asiaan ns. haastamalla Anssia tuosta sanomisesta ja sen takia sanoi sen sitten päin naamaa. Noora ei nyt onneksi tuosta tainnut loukkaantua sen enempää ja vähän myöhemmin tuli sitten muuta mietittävää kun tuli tieto ketkä joutui häätöön. Niin tietysti puolivillaiseksi jäi Anssin selitys mutta tuossa vaiheessa rehellinen oleminen ois ollut todella tyhmää mutta suoraselkäistä kyllä
Tyhmä heitto alunperinkin mutta en nyt tuomitse siitä ettei nyt ollutkaan loppuun asti rehellinen ja sanonut mitä oikeasti ajattelee Noorasta.
Re: Anssi - Yhdestoista asukas

Lähetetty:
14.11.2021 11:58
Kirjoittaja lethe
Anssi on ollut suosikki melkein alusta lähtien, mutta en ole voittoa toivonut hänellä koska tuo semijulkisuus kuitenkin vaikka hänestä itse ollutkaan kuullut. Ihmetyttää Kuitenkin tämä Itsekkyyden leima jota asukkaat toistavat. Eikö se ollut Pekka joka söi villikalat ja ja syönyt muiden ruokia muutenkin. Melodyn kanssahan tästä oli keskustelu vähän ennen kun tippui, : että kirjeen lukemiset ja pienet asiat niinkun loppukahvin juomiset saatetaan askea itsekkyyden piikkiiin. Jassu haukkumiset on nyt asia kun haukkuu sitä mikä hänelle sopii ja Taavi otti huomioon sen kun feikkihäädössä pakkas kaikki suklaat laukkuunsa. Onhan sekin sekin että tykkää voittaa noita kisoja , sekin lasketaan itsekkyytenä , koska ei oikeasti tarvis mitään muiden mielestä.