Sivu 1/10
Päivä 33 (3.10.2019)

Lähetetty:
03.10.2019 06:45
Kirjoittaja playtupus
Vielä nukutaan
Re: Päivä 33 (3.10.2019)

Lähetetty:
03.10.2019 09:19
Kirjoittaja lethe
Heränneet ovat normaaliin aikaan ilmeisesti. Olkkarissa käynnissä Krisun ja Villen uskonto/evoluutio keskustelu, Kimmokin paikalla mutta ei pahemmin osallistu.
Re: Päivä 33 (3.10.2019)

Lähetetty:
03.10.2019 09:32
Kirjoittaja lethe
Makkarissa puhutaan Kevinin muunsukupuolisuudesta, taas? OT: On tää ollut kyllä tylsä tehtävä seurata, onneks loppuu pian. Ainoat hyvät osiot on ollut noiden äänestystilanteiden ja twiittien näyttäminen jotka ovat saaneet edes jonkinlaista draamaa ja spekulaatiota aikaseksi. Olisivat voineet tosin näyttää niitä ihan ilman tätä viikkotehtävääkin, tarkoitus on varmasti ollut niiden stressitasoon vaikuttaa mutta itse ainakin meinaan unohtaa jo että niillä on joku viikkotehtävä ja stressisormukset sormessa.
Re: Päivä 33 (3.10.2019)

Lähetetty:
03.10.2019 09:55
Kirjoittaja Hekku
lethe kirjoitti:Makkarissa puhutaan Kevinin muunsukupuolisuudesta, taas? OT: On tää ollut kyllä tylsä tehtävä seurata, onneks loppuu pian. Ainoat hyvät osiot on ollut noiden äänestystilanteiden ja twiittien näyttäminen jotka ovat saaneet edes jonkinlaista draamaa ja spekulaatiota aikaseksi. Olisivat voineet tosin näyttää niitä ihan ilman tätä viikkotehtävääkin, tarkoitus on varmasti ollut niiden stressitasoon vaikuttaa mutta itse ainakin meinaan unohtaa jo että niillä on joku viikkotehtävä ja stressisormukset sormessa.
Katsojillekkin olis pitäny antaa tommonen sormus ni olis ollu mielenkiintosta katsoa ketkä stressaantu eniten

Re: Päivä 33 (3.10.2019)

Lähetetty:
03.10.2019 10:06
Kirjoittaja Enklu
Krisu keskusteli Kevinin kanssa ja meinasi että paremmin menee asiat perille, kun ei loukkaannu vaan valistaa heitä tyhmempiä. Kevin selitti hyvin, ettei asiat sulje toisiaan pois ja aikoo jatkaa samalla linjalla. Milla komppaa Keviniä. Krisu pyytää anteeksi, tällä kertaa sitä pidetään oikeana toisin kuin esim ennen juopottelua esitetyt täysin tyhjät pahoittelut. Milla ei kuulemma ole ollut edes loukkaantunut, halusi haastaa Krisua ajattelemaan toiselta kantilta. Kyse oli siis eilisestä, jossa Kevin loukkaantui kun Krisu ja Jukka käytti tietämättään epäsopivia termejä.
Re: Päivä 33 (3.10.2019)

Lähetetty:
03.10.2019 11:02
Kirjoittaja Enklu
Postia.
Viikkotehtävä on vaarassa epäonnistua, mutta vielä on mahdollisuus. Jakautuvat itse ryhmiin uudestaan sen perusteella mitä ovat stressistä oppineet ja suorittavat jonkun yhteistyötä vaativan tehtävän. Jos luvut pysyvät sinisillä alle 50:n ja punaisilla yli 50, niin viikkotehtävä voi vielä onnistua ja paremmin suoriutuneet saavat ruhtinaallisen palkinnon. Saavat tilastot omista käyristään myös.
Re: Päivä 33 (3.10.2019)

Lähetetty:
03.10.2019 11:11
Kirjoittaja lethe
Aika jalomielistä kyllä BB:ltä anta vielä mahdollisuus.
Re: Päivä 33 (3.10.2019)

Lähetetty:
03.10.2019 11:15
Kirjoittaja Enklu
Siniset: Hemmi, Kimmo, Milla, Kevin ja Krisu
Punaiset: Mira, Tupu, Ville, Jukka ja Anu
Ville on sitä mieltä että käyrät ei pidä paikkaansa, koska hänen kokemus on aivan eri. Anu kysyy, etkö oikeasti itse huomaa kun hermostut.
Mielestäni Isoveli on liiankin jalo siihen nähden kuinka vähän nuo on yrittäneet.
Re: Päivä 33 (3.10.2019)

Lähetetty:
03.10.2019 11:20
Kirjoittaja Nelliski
Enklu kirjoitti:Krisu keskusteli Kevinin kanssa ja meinasi että paremmin menee asiat perille, kun ei loukkaannu vaan valistaa heitä tyhmempiä. Kevin selitti hyvin, ettei asiat sulje toisiaan pois ja aikoo jatkaa samalla linjalla. Milla komppaa Keviniä. Krisu pyytää anteeksi, tällä kertaa sitä pidetään oikeana toisin kuin esim ennen juopottelua esitetyt täysin tyhjät pahoittelut. Milla ei kuulemma ole ollut edes loukkaantunut, halusi haastaa Krisua ajattelemaan toiselta kantilta. Kyse oli siis eilisestä, jossa Kevin loukkaantui kun Krisu ja Jukka käytti tietämättään epäsopivia termejä.
Täytyy todeta että onpa typerä argumentti Krisulta, Kevin nimenomaan sanoi että älkää käyttäkö tuota sanaa koska se on loukkaava mutta Krisu ja Jukka jatkoivat sanan hokemista ja huutelivat muille että ootteko kuullu hei että transu on muka loukkaava sana. Kevin lähti tilanteesta harmistuneena pois vasta kun se "valistus" ei mennyt perille että kyllä sen pitää taas tässäkin katsoa peiliin eikä siirtää vastuuta muille ja puhua loukkaantumisesta. Sillä on tää ihan sama virsi ollut alusta asti.
Re: Päivä 33 (3.10.2019)

Lähetetty:
03.10.2019 11:23
Kirjoittaja Enklu
Nelliski kirjoitti:Täytyy todeta että onpa typerä argumentti Krisulta, Kevin nimenomaan sanoi että älkää käyttäkö tuota sanaa koska se on loukkaava mutta Krisu ja Jukka jatkoivat sanan hokemista ja huutelivat muille että ootteko kuullu hei että transu on muka loukkaava sana. Kevin lähti tilanteesta harmistuneena pois vasta kun se "valistus" ei mennyt perille että kyllä sen pitää taas tässäkin katsoa peiliin eikä siirtää vastuuta muille ja puhua loukkaantumisesta. Sillä on tää ihan sama virsi ollut alusta asti.
Juu, Kevin selitti sen tuossa pidemmin ja paremmin nyt aamulla kun sen tuohon referoin. Keviniä on muutenkin nykyään niin kiva kuunnella, kun Tarina lähti
